Varm Masiv Cup på Ålgård

I løpet av helgen har mange av lagene i klubbens barneavdeling deltatt i Masiv cup på Ålgård. Strålende vær og «sydentemperatur» begge dager gjorde turneringen til en tung affære for spillerne der nok drikke og «vannpøser» på sidelinjen var viktige elementer, i tillegg til godt stå-på-humør og full…


Fire av klubbens trenere, Thor Jostein Dyrnes, Andrè Olsen, Jarl Andrè Aaserud og Frode Vinningland har tilbragt denne helgen på trenerseminar i Stavanger. Agendaen favnet ganske bredt med tema innenfor barnefotball, ungdomsfotball, spillerutvikling og toppspillerutvikling. 
Andrè Olsen som deltok på seminaret som et ledd i etterutdanningen han tar ifm UEFA B lisensen, syns det var mye bra faglig, teori og praksis og også mye kjekt sosialt. Spesielt hadde han sansen for tankene til Michael Beale fra Liverpool.
Noen av foredragsholderne i Stavanger:
Per Joar Hansen, ass trener Norge A herrer
Marko Viitanen, Finske fotballforbund      
Christian Kalvenes, tidligere Brann,Sogndal, Burnley
Keld Bordinggard, Danske fotballforbund
Dennis Lamby, ass.trener G-16-17 landslag Tyskland.
Michael Beale, Liverpool FC, tidligere U-23 LFC, ass manager Sao Paulo. Nå Head of Coaching for Fundation Phase
Brad Douglas - Coerver Coaching m.m
toString(); data-href="" data-layout="button_count" data-size="small" data-mobile-iframe="true"> Del

Kontakt oss

Daglig leder: Thor Jostein Dyrnes
Sportslig leder: Bjørn-Arne Slettebøe
 
Postadresse:
Postboks 36
4379 Egersund
Besøksadresse:
Uførfjellveien 50, Eigersund

Epost:
tjd@eigerfk.no

Følg oss